Seo

SEO’nun Önemi

Tarafından yazılmıştır Ozan Dirlik

SEO’NUN ÖNEMİ

 Günümüzde internet denilince akla gelen ilk şey arama motorları, özellikle Google’dır. Arama motorları olmadan ulaşılmak istenilen bilgiye ulaşmak neredeyse imkansızdır. SEO’nun önemi burada ortaya çıkmaktadır.

Arama motorları kişi, kurum ve kuruluşların insanlara en kolay ulaşabildiği yerdir. Her ne kadar reklamlarla da insanlara ulaşılsa da hepimiz biliyoruz ki çıkan reklamları engellemek için elimizden geleni yapıyoruz ve hatta bazı reklamların verdiği bıkkınlıktan sonra o ürün veya firmadan nefret dahi edebiliyoruz. İşte bu noktada hedefteki kişilere sorunsuz ulaşmanın tek yolu WordPress Uzmanı “ARAMA MOTORLARI”.

SEO’NUN ÖNEMİ, NEDEN SEO?

Bu noktada da hedef kitleniz arama motorlarında arama yaptığında size kolay ulaşması gerekiyor. Bunun için de arama motorlarının –özellikle Google’ın- sizi sevmesi gerekiyor. Sevilen bir web-sitesi, özgün içerikli, sık güncellenen, içerikleri aranan kelimeleri barındıran ve en önemlisi yapısı arama motorlarınca kolay indexlenebilen –anlaşılabilir- web-sitesidir.

SEO’nun önemi buradan sonra ortaya çıkmaktadır. SEO, web-sitenizin kolay indexlenebilir olmasını ve içerik yönünden zenginleştirilmesini, kısacası “arama motoru optimizasyonu”nu kapsamaktadır. Zaten SEO’nun açılımı olan “search engine optimization”un Türkçesi “arama motoru optimizasyonu”dur.

Bunun yanısıra Google da SEO’da dikkat edilmesi gerekenleri burada detaylı olarak anlatmıştır.